Adobe Illustrator VS CorelDraw

txt_net
TNX.net – більше, ніж просто покупка посилань!
19.07.2019
kursy_krisis
Комп’ютерні курси в умовах кризи
30.07.2019

Adobe Illustrator VS CorelDraw

ai-cdr

З тих самих пір, як з’явилися більш-менш потужні комп’ютери, і використовуючи їх ресурси почали створювати різноманітні дизайни, у всьому світі з’явилася непорушна зв’язка, яка складалася з двох лідируючих програм в цьому ремеслі. Однією з них був звичайно Photoshop, а іншою CorelDraw. Photoshop в цьому дуеті представляв растрову графіку, і в ньому в основному створювалося те, що не навіки залишалося в електронному форматі, а CorelDraw векторну, і в ньому переважно робили поліграфічну продукцію. Цей зв’язок був настільки сильним, що не дивлячись на те, що виробник Photoshop компанія Adobe мала свій власний векторний редактор, який на багато краще взаємодіяв з Photoshop, що не дивно, Illustrator (так називається векторний редактор Adobe) ніколи навіть і не насмілювався претендувати на місце CorelDraw. Так було до недавнього часу, поки хтось раптом не сказав: “Батюшки, та Illustrator рулить!”. От саме з того самого моменту, Illustrator і стали сприймати як реального конкурента CorelDraw, і він наважився потіснити його високість. З тих пір, з’явилася величезна кількість шанувальників як однієї, так і іншої програми. Справедливості ради, слід зауважити, що і ті й інші на дуже високому рівні розбираються як в Illustrator так і в CorelDraw, і здатні по достоїнству оцінити переваги і того й іншого. Ми ж у цій статті, ні в якому разі не намагаємося виділити лідера серед векторних редакторів, і не займаємося примноження або зменшенням заслуг кожної з програм, а просто хочемо привести самі помітні заслуги і недоліки. Щоб ви змогли оцінити, яка з програм вам буде більш зручна, і сконцентруватися на вивченні того, що вам дійсно потрібно, не відволікаючись на незначні аспекти.

Здійснюючи оцінку, хотілося б, у всякому разі вірити, що вона буде об’єктивною. Почнемо як водиться з недоліків.

У CorelDraw тут на першому місці звичайно інтерфейс. Як його не намагалися поліпшити, від версії до версії, але особливих успіхів так до сих пір і не досягли. Єдине, що тішить око, це стандартне розташування кнопок “створити”, “відкрити”, “зберегти”, “копіювати” і ” вставити “на звичному місці. У всьому іншому розташування функціональних елементів вкрай не зручне, і рядовим користувачам залишається тільки сподівається, що виробник виправити всі ці недоліки. Також не можна не відзначити досить не зручною реалізацію роботи з виділенням об’єктів і копіюванням властивостей. Неабиякі можливості CorelDraw, реально він годиться лише для створення досить простих об’єктів, елементарна прога для не хитрих оформлень. Великим недоліком CorelDraw є ще й те, що багато ілюстроване в ньому, не завжди коректно експортується в інші програми. І ще CorelDraw майже завжди спотворює кольори, що не дозволяє, під час розробки дизайну, побачити його так, як він буде виглядати після друку.

У Illustrator недоліки наступного роду. Основне, звичайно те, що він все ще на багато відстає в популярності від CorelDraw, і з цим нічого не поробиш. Під Illustrator, немає такої величезної кількості загальнодоступних напрацювань, різноманітних надбудов і шаблонів. Існуючі знайти не так просто, а це істотно сповільнює роботу з редактором. Слід зазначити, що програма досить складна, і використовується частіше, більш просунутими дизайнерами, а для домашнього використання весь її функціонал в загальному то і не потрібен. Ще Illustrator набагато вимогливішими до ресурсів вашого комп’ютера, і в роботі повільніше. Досить складно редагувати криві, в порівнянні з CorelDraw.

Що ж стосується переваг, то тут ситуація, ну просто зворотна до недоліків.

CorelDraw, можна вже сказати, “народна графічна програма”. Вона просто незамінна, коли потрібно зробити щось простеньке, і ще “на вчора”, та й роздрукувати на принтері якиз знаходиться поруч. Він просто улюбленець дизайнерів самоучок, які працюють на невеликих поліграфіях, виконують досить примітивні завдання. Та й друкувати з CorelDraw набагато простіше. Дуже добре в ньому виходить розробка різних заяв та необхідних бланків, в загальному і всього іншого, що не вимагає високого рівня передачі кольору, і не йде величезним тиражем. Трасування у нових версій помітно покращилося.

Illustrator же в свою чергу, вирізняється при виконанні великих замовлень, ним користуються імениті дизайнери, які роблять акцент на якість, а не на швидкість. Тут і передача кольору в ідеалі, і файл для передачі або друку нікуди конвертувати не потрібно. Двосторонні об’єкти, типу фляерів або двосторонніх візиток краще друкувати в Illustrator, навіть якщо вони створені в CorelDraw. Не малою перевагою, є і чудове поєднання з Photoshop. Просто величезний вибір різноманітних ефектів. В останніх версіях доданий 3D ефект.

Проаналізувавши все вищесказане можна стверджувати лише про одне, кожна програма набуває ряд як переваг, так і недоліків, в залежності від завдань які поставлені перед дизайнером. У CorelDraw і Illustrator абсолютно різні області застосування. Перший простий у вивченні для новачків, по ньому багато книг російською. Другий дещо важче зрозуміти але і можливостей у нього незрівнянно більше.

На наше скромне переконання лінія розділу між цими програмами пролягає так: дрібний друк “на колінах” (домашні струнні принтери, афишу для разки на плівці підготувати, несерйозний буклетик) це однозначно CorelDraw. Швидко, зручно і прийнятна якість. Щось серйозне, що буде висіти на великий стінці або вручатися в руки як диплом. Будь-яка журнальна графіка, рекламні оголошення “глянцевої” якості – тут Illustrator поза конкуренцією. Чому? А все дуже просто – CorelDraw працює з графікою в своєму, тільки йому відомому вигляді. А ось Illustrator відразу готує файл формату PostScript. Саме в такому вигляді відправляється графіка на фотодрук. І не треба бути суперспецом, щоб зрозуміти, що за будь-якої конвертації відбуваються втрати. А конвертація завжди буде, якщо ви працюєте в CorelDraw.

Будемо сподівається, що ця стаття допоможе вам визначиться, який же редактор вибрати, і тим самим заощадить як час так і гроші, що не витратяться на непотрібне навчання.